Těhotenské masáže

Těhotenská aromaterapeutická olejová masáž

Masáž v těhotenství je skvělou přípravou na porod - uvolňuje oblast pánve a usnadňuje porod. V čase, kdy je žena velmi citlivá a vnímavá, voňavá olejová masáž přináší příjemné pocity odpočinku a uvolnění. Masáž přináší těhotným ženám úlevu od bolestí zad, šíje, ramenou nebo nohou, které je často trápí. Masáž je pozitivně vnímána i nenarozeným dítětem. Těhotenská masáž je prospěšná v celé etapě gravidity a je zcela bezpečná. Vylučuje se v případech rizikového těhotenství a při vážných zdravotních obtížích.

Při aroma olejové masáži používám kvalitní značkové oleje (Salus, Nobilis Tilia), které jemně pečují o pokožku. Táhlými hladkými pohyby dlaně je vmasírovávám do kůže. Něžné hmaty prostupují celým tělem, zlepšují pružnost pokožky, zmírňují otoky nohou, zlepšují spánek atd.

Masáž začíná konzultací u čaje.

Zaměřuji se na jemnou relaxační masáž svalů v dolní části zad (okolí beder a kříže), hrudníku, lopatek a ramen, paží a rukou, krku a šíje, nohou a chodidel, obličeje a pokožky hlavy. Žena leží na boku, podpořená polštáři a přikrytá prošívanou dekou, v teple.

Samotná masáž trvá 75 minut, celkový čas strávený u mě je 90 minut.

Těhotenskou masáž můžete absolvovat cca. od 12tého týdne gravidity až po samotný porod.

REBOZO pečující těhotenská celotělová masáž

Rebozo opečování poskytne pocit bezpečí, pohodlí, uvolnění a relaxaci. 

Pomocí houpavých pohybů reboza zmírníme napětí dané oblasti, uvedeme svaly a vazy do relaxačního a harmonizačního stavu, zmírníme případnou bolestivost či blokádu. Rebozo také příznivě působí na emoční stav, kdy dochází při ošetření rebozem k uvolnění protistresových hormonů.

Kontraindikace: 

Krvácení, nemožnost ležet na zádech, placenta praevia, syndrom dolní duté žíly, hrozící předčasný porod 

Těhotenskou Rebozo pečující masáž doporučuji absolvovat v 2. a 3.trimestru těhotenství.

Délka masáže je 40 minut, celkově u mě strávíte 60 minut, s čímž je třeba počítat.

Fotogalerie

Objednejte se na masáž