Těhotenská celotělová masáž 

Relaxace v těhotenství

V čase, kdy je žena velmi citlivá a vnímavá, voňavá olejová masáž přináší příjemné pocity odpočinku a uvolnění. Masáž přináší těhotným ženám úlevu od bolestí zad, šíje, ramenou nebo nohou, které je často trápí. Masáž je pozitivně vnímána i nenarozeným dítětem. Těhotenská masáž je prospěšná v celé etapě gravidity a je zcela bezpečná. Vylučuje se v případech rizikového těhotenství a při vážných zdravotních obtížích. 

Při aroma olejové masáži používám kvalitní značkové oleje (Salus, Nobilis Tilia), které jemně pečují o pokožku. Táhlými hladkými pohyby dlaně je vmasírovávám do kůže. Něžné hmaty prostupují celým tělem, zlepšují pružnost pokožky, zmírňují otoky nohou, zlepšují spánek atd.

Masáž začíná konzultací u čaje a koupelí nohou.

Žena leží na boku, podpořená polštáři a přikrytá prošívanou dekou, v teple. Masáž začíná u nohou a pokračuje před dolní končetinu, pánev, bříško, bedra, hrudník a lopatky, ramena, šíje a paži k dlani a ruce.

 Samotná masáž trvá 70 minut, celkový čas strávený u mě je 90 minut.

Objednejte si termín na tel. +420 739 547 352  


Rebozo celotělová pečující masáž

Masáž mexickým šátkem v těhotenství - relaxační a harmonizační technika

Rebozo je oblíbené v těhotenství, především jako pomůcka při relaxaci.


Příprava na porod s míčem a podporou Reboza

Velmi oblíbené u těhotných žen je příprava na porod s míčem a Rebozem. Jedná se o pohybovou a dechovou přípravu k porodu doplněnou o podporu Rebozem, tedy využití šátku před, při a po porodu, při porodu v polohách aktivních i odpočinkových. V těchto lekcích se jemně žena pohybuje, učí se dýchat tak, aby se dech stal přirozeným spouštěčem a pomocníkem u porodu, velmi využíváme mexický šátek Rebozo k masáži,  houpání atd. Žena se v kurzu naučí bříško zavinovat šátkem v těhotenství a i po porodu. 

Kurz

Kurz obsahuje 3 lekce, 2 lekce absolvuje žena sama, 1 lekci s partnerem či jinou osobou doprovázející ji k porodu (není nutné). 

Délka jedné lekce je 70 až 90 minut. V úvodu probíhá konzultace u čaje, kdy se domluvíme, co budeme dělat a co třeba ne. Součástí první lekce je i krátká verze celotělové těhotenské masáže Rebozem (lze absolvovat i v úplné verzi jako samostatnou pečující proceduru). 

Obvykle pořizujeme z lekce krátké videonahrávky, které žena později doma využije. 

Pánevní dno a břicho s diastázou

Harmonizace a funkční pohybová terapie

Svalstvo pánevního dna patří mezi to nejdůležitější ( u mužů i žen ) při aktivaci hlubokého stabilizačního systému těla. Problémem bývá jeho nízká aktivita nebo je naopak "přeaktivováno", nemůže být tedy tím správným impulzním centrem energie pro naše tělo. Hyperaktivní nebo naopak ochablá svalová vlákna jsou potom problémem v podobě neúspěšného početí, inkontinence, změn nitrobřišního tlaku, poklesu dělohy u starších žen či potížích s prostatou u mužů. Díky správnému cvičení můžeme vzniklé problémy odstranit nebo jim úspěšně předcházet.

Kurz pánevní dno, břicho s diastázou

Cílem pravidelného cvičení (kurzu) je prevence, řešení mírných projevů inkontinence a především podpora funkce pánevního dna jako základ pro správné bezbolestné držení těla. Cvičení je vhodné pro ženy i muže všech věkových kategorií, vyjma žen těhotných.

Kurz je koncipován tak, aby se žena ( muž) postupně naučila aktivovat svaly pánevního dna v jednotlivých vrstvách, souhra všech vrstev, aktivace pánevních svalů v základních statických polohách vleže na břiše, na zádech, na boku, vsedě, vkleče, a dále potom v dynamických polohách při chůzi apod., Důležitá je součinnost svalů pánevního dna s ostatními svalovými skupinami zad, břicha a dolních končetin.

  • problematika funkce pánevního dna je složitá, efektivitu zacvičení zvyšuje její správné pochopení a individuelně zacílený přístup
  • kurz obsahuje 10 lekcí dle stupně pokročilosti a zacvičení - Z začátečník, MP mírně pokročilý, P pokročilý
  • klient dochází 1x až 2x týdně a pravidelně cvičí sám v domácím prostředí každý den 

Kurz si objednejte na tel. čísle +420 739 547 352

Relaxační olejová celotělová masáž po porodu

Voňavý odpočinek pro čerstvou maminku

Olejová masáž zahrnující polohu vleže a vsedě. Jedná se o uvolnění bederní oblasti, krku a ramen, masáž hlavy a obličeje, masáž dlaní a chodidel. Doplněné doporučenými cviky na uvolnění krku a ramen.

Délka masáže 70 minut