Pánevní dno a břicho s diastázou - léčba pohybem

Svalstvo pánevního dna patří mezi to nejdůležitější ( u mužů i žen ) při aktivaci hlubokého stabilizačního systému těla. Problémem bývá jeho nízká aktivita nebo je naopak "přeaktivováno", nemůže být tedy tím správným impulzním centrem energie pro naše tělo. Hyperaktivní nebo naopak ochablá svalová vlákna jsou potom problémem v podobě neúspěšného početí, inkontinence, změn nitrobřišního tlaku, poklesu dělohy u starších žen či potížích s prostatou u mužů. Díky správnému cvičení můžeme vzniklé problémy odstranit nebo jim úspěšně předcházet.

Cílem pravidelného cvičení je prevence, řešení mírných projevů stresové inkontinence a především podpora funkce pánevního dna jako základ pro správné bezbolestné držení těla. 

Nabízím Vám možnost cvičit buď individuálně nebo skupinově v malé skupině žen na třech úrovních pokročilosti.

Lekce jsou připraveny tak, aby se žena postupně naučila aktivovat svaly pánevního dna v jednotlivých vrstvách, souhra všech vrstev, aktivace pánevních svalů v základních statických polohách vleže na břiše, na zádech, na boku, vsedě, vkleče, a dále potom v dynamických polohách při chůzi apod., Důležitá je součinnost svalů pánevního dna s ostatními svalovými skupinami zad, břicha a dolních končetin. Vždy se na nejnižší úrovni zacvičuje správné dýchání v součinnosti s aktivitou svalovou. K aktivaci bránice a pomocných dýchacích svalů používáme nejčastěji Reboza (mexického šátku) a měkkých míčů různých velikostí (např. S-ball) 

Doporučuji si do lekcí vzít vlastní středně velký ručník! Cvičíme naboso. Aktivní pánevní dno a břicho s diastázou - individuelně.

Každý, kdo někdy potřeboval odbornou pomoc ví, že cvičit dle videa nestačí, ba někdy může značně přitížit. Vždy je třeba se osobně setkat s odborníkem, který Vám postup péče vysvětlí, naučí, kontroluje. Při disfunkci pánevního dna je nutné začít s nácvikem dechovým vzorců a tam je kontrola maximálně důležitá. 

Problematika funkce pánevního dna je složitá, efektivitu zacvičení zvyšuje její správné pochopení a individuelně zacílený přístup. 

Jak probíhá kurz s individuelním přístupem.

  • kurz obsahuje 10 lekcí dle stupně pokročilosti a zacvičení - Z začátečník, MP mírně pokročilý, S pokročilý
  • klientka dochází 1x až 2x týdně plus pravidelně cvičí sama v domácím prostředí každý den, případně se účastní skupinových lekcí
  • doba trvání 1 individuální lekce je 60/90 minut dle domluvy
  • z dlouholeté zkušenosti doporučuji si v době cvičení zajistit hlídání miminka, cvičíme vědomě na svém těle
  • součástí kurzu je i postupné odbourávání chybných pohybových vzorců při každodenních činnostech
  • samozřejmostí je videozáznam s komentářem k jednotlivým cvikům