Pánevní dno a diastáza

Harmonizace ženy po porodu, ranná a pozdní 

Svalstvo pánevního dna patří mezi to nejdůležitější ( u mužů i žen ) při aktivaci hlubokého stabilizačního systému těla. Problémem bývá jeho nízká aktivita nebo je naopak "přeaktivováno", nemůže být tedy tím správným impulzním centrem energie pro naše tělo. Hyperaktivní nebo naopak ochablá svalová vlákna jsou potom problémem v podobě neúspěšného početí, inkontinence, změn nitrobřišního tlaku, poklesu dělohy u starších žen či potížích s prostatou u mužů. Díky správnému cvičení můžeme vzniklé problémy odstranit nebo jim úspěšně předcházet.

Cílem pravidelného cvičení (kurzu) je prevence, řešení mírných projevů inkontinence a především podpora funkce pánevního dna jako základ pro správné bezbolestné držení těla. Cvičení je vhodné pro ženy i muže všech věkových kategorií, vyjma žen těhotných.

Kurz je koncipován tak, aby se žena postupně naučila aktivovat svaly pánevního dna v jednotlivých vrstvách, souhra všech vrstev, aktivace pánevních svalů v základních statických polohách vleže na břiše, na zádech, na boku, vsedě, vkleče, a dále potom v dynamických polohách při chůzi apod., Důležitá je součinnost svalů pánevního dna s ostatními svalovými skupinami zad, břicha a dolních končetin.

Individuální lekce - kurz aktivní pánevní dno a břicho s diastázou

  • každý, kdo někdy potřeboval odbornou pomoc ví, že cvičit dle videa nestačí
  • problematika funkce pánevního dna je složitá, efektivitu zacvičení zvyšuje její správné pochopení a individuelně zacílený přístup

  • kurz obsahuje 10 lekcí dle stupně pokročilosti a zacvičení - Z začátečník, MP mírně pokročilý, P pokročilý
  • klient dochází 1x až 2x týdně a pravidelně cvičí sám v domácím prostředí každý den
  • doba trvání 1 lekce je 60 minut 
  • z dlouholeté zkušenosti doporučuji si v době cvičení zajistit hlídání miminka, cvičíme vědomě na svém těle

Kurz si objednejte na tel. čísle +420 739 547 352