MÁMA BABY JÓGA

Máma a baby jóga MBY, harmonizace po porodu

*jóga a zdravé hravé cvičení pro maminky s dětmi

 
Zdravá hravá jóga je vhodné zdravé cvičení pro maminky po porodu, které preferují cvičení společné se svými dětmi. 

Lekce má zdravotní / rehabilitační, terapeutický / charakter a řeší ženám běžné zdravotní komplikace, které se objeví po porodu  vaginálním i císařském, při péči o malé děti - regenerace pánevního dna, rozestup přímého břišního svalu / diastáza / a ochablé břišní svaly, vadné držení těla, bolesti ramen a paží, krku, celkovou únavu a další. 

Ženy se naučí pohybovat tak, aby si při běžných denních činnostech neubližovaly, naučí se používat správné dechové a pohybové vzorce, zdokonalí pohyblivost pánevní oblasti, vyladí vzájemné postavení pánve a hrudního koše a začnou se napřimovat. Lekce jsou vedeny výukově, vše si vysvětlujeme, tak aby došlo k pochopení problematiky.

 
Cílem tohoto skupinového cvičení je aktivace hlubových břišních svalů CORE, s ohledem na výše uvedená specifika.
 
V lekcích využíváme velké míče gymbally, malé míče overbally, foam roller (pěnový válec) a také interaktivní pomůcku barevný padák při hrátkách s dětmi, zpíváme a s dětmi si hrajeme.
 
Lekce je zacílena v první polovině na maminku a v druhé polovině na společné hravé cvičení s dětmi. Období po porodu ještě dále dělím do dvou období, tedy 3 až 6 měsíců po porodu, a 7 až 15 měsíců po porodu. Rozvrh tyto skupiny zohledňuje. Pro maminky těsně po šestinedělí je určen čas kolem oběda, aby se stihly v klidu vypravit. Pro maminky s dětmi 7 a více měsíčními zase přijdou vhod lekce od 9ti hodin ráno.
 
 
TIP: Při návštěvě studia upřednostněte šátek nebo nosítko, do studia vedou schody. Není-li to možné, kočárek Vám pomohu svést, problém to není.