Těhotenská jóga - Gravid Jóga

"Jóga je v období gravidity součástí předporodní přípravy. Velmi doporučuji ji zařadit všem ženám. Vědomá práce s tělem, zvládání dechu a umění relaxovat Vám pomůže vyrovnat se změnami, které doprovází období před porodem a během něj, a nejen to, bude Vám nápomocná po celý život." 

Jóga pro těhotné je ucelený soubor poloh určených pro období gravidity, a to od momentu zjištění těhotenství až do samého okamžiku porodu. Tento systém pozic zaručuje zachování svalových skupin v průběhu těhotenství a naučí ženu relaxovat. Provádění jednotlivých pozic nemá ženu zatěžovat a je potřeba cvičení vždy sladit s dechem, protože správné dýchání se v józe považuje za nejdůležitější. Při cvičení je nutné se plně soustředit na každý pohyb, práce s myslí a vědomím je v józe stěžejní. Cvičení poloh není náročné, ale od jiných cvičení se liší zásadně.

Ženám, jež s jógou začínají, jsou nabízeny jednodušší varianty pozic a zohledňuji jejich aktuální zdravotní stav. Postupně přecházejí k těžším formám poloh a to velmi dobrovolně. Je potřeba si uvědomit, že v těhotenství je každý den zcela jiný a dle toho ke svému tělu přistupujeme. Pokud jeden den s lehkostí zacvičíte celou lekci, druhý den tomu tak být nemusí.

"Pokud cvičíte pravidelně a s láskou, nenechte se odradit, úspěch se dostaví vždy. Budete-li ke cvičení přistupovat s kladnými pocity a využívat síly své představivosti, mohou se pokroky výrazně zrychlit. Neriskujte žádné zranění tím, že se budete nutit do dokonalé pozice a přetěžovat tělo více, než je v současné době schopno vydržet. Vždy záleží, jak jsou vaše svaly uvolněné a kdy vám dovolí pokročit o krok dále."

Individuální lekce, kurz

Individuální lekce zohledňuje vývoj gravidity a aktuální zdravotní stav ženy i její momentální potřeby. V lekcích využívám velký míč, měkké malé míče, relaxační a masážní míčky, jóga bloky, pásky a bolstery (měkké polštáře), šátek.

Lekce lze objednávat jednotlivě nebo formou kurzu 10ti lekcí. Pokročilost nezohledňuji.

Délka lekce 90 minut, včetně relaxace.

Lekci lze domluvit na tel. +420 739 547 352

PO až PÁ v časových blocích takto: 9.00 - 10.30, 11.00 - 12.30, 13.00 - 14.30, 15.00 - 16.30 hodin

Na své zdravotní komplikace a případné omezení mne, prosím, upozorněte předem - vysoký krevní tlak, těhotenská cukrovka, srdeční obtíže, žilní obtíže atd. S nikým se nepoměřujte, uvolněte svou mysl i od ostatních! Při pocitech závrati necvičte se zavřenýma očima, v pozicích hlavou dolů pouze oči otevřené! Kdykoliv v průběhu lekce můžete cvičení přerušit, lehnout si na bok, odpočinout si. Kdykoliv si dojděte na toaletu, pak se v klidu připojte k hodině. Cvičte pouze pozice, které jsou Vám příjemné a v daném momentě Vám dělají dobře - je možné některé pozice vynechat. Výdrže v pozicích jsou vždy na 3 až 4 plné dechy. 

Objednejte si  lekci nebo kurz