Jóga pro těhotné

Jóga pro těhotné je ucelený soubor poloh určených pro období gravidity, a to od momentu zjištění těhotenství až do samého okamžiku porodu. Tento systém pozic zaručuje zachování svalových skupin v průběhu těhotenství a naučí ženu relaxovat. Provádění jednotlivých pozic nemá ženu zatěžovat a je potřeba cvičení vždy sladit s dechem, protože správné dýchání se v józe považuje za nejdůležitější. Při cvičení je nutné se plně soustředit na každý pohyb, práce s myslí a vědomím je v józe stěžejní. Cvičení poloh není náročné, ale od jiných cvičení se liší zásadně.

Ženám, jež s jógou začínají, jsou nabízeny jednodušší varianty pozic a zohledňuji jejich aktuální zdravotní stav. Postupně přecházejí k těžším formám poloh a to velmi dobrovolně. Je potřeba si uvědomit, že v těhotenství je každý den zcela jiný a dle toho ke svému tělu přistupujeme. Pokud jeden den s lehkostí zacvičíte celou lekci, druhý den tomu tak být nemusí.

Individuální lekce zohledňuje vývoj gravidity a aktuální zdravotní stav ženy i její momentální potřeby. V lekcích využívám velký míč, měkké malé míče, relaxační a masážní míčky, jóga bloky, pásky a bolstery (měkké polštáře), Rebozo šátek. dvojitý míč tzv. burák 

Kurz těhotenské jógy zahrnuje celkem 10 lekcí, kurz může začít kdykoliv, není omezen průběhem jiného kurzu. Délka lekce je vždy 70 až 90 minut dle potřeby. Kurz je vždy svým obsahem zaměřen na konkrétní potřeby dané ženy. Programovou náplň vytvářím teprve po úvodní konzultaci s klientkou. Frekvenci návštěv doporučuji 1x až 2x týdně. Termíny návštěv si žena vybírá dle svých možností, není nutné se držet daného dne a hodiny. 

Vybrat si můžete z nabídky kurzů níže, nebo se objednat ke konzultaci, při které společně naplánujeme kurz Vám na míru.

Kurzy

Jóga pro těhotné (1. a 2. trimestr) 

  • 10 lekcí
  • zohledňuje stupeň gravidity a indivituelní potřeby a přání ženy

Jóga k porodu (3. trimestr)

  • 10 lekcí

Pohybová příprava na porod s podporou Reboza

  • 4 lekce

Objednejte si kurz

Vyplňte všechny potřebné údaje a já se vám ozvu co nejdříve zpět.

"Pokud cvičíte pravidelně a s láskou, nenechte se odradit, úspěch se dostaví vždy. Budete-li ke cvičení přistupovat s kladnými pocity a využívat síly své představivosti, mohou se pokroky výrazně zrychlit. Neriskujte žádné zranění tím, že se budete nutit do dokonalé pozice a přetěžovat tělo více, než je v současné době schopno vydržet. Vždy záleží, jak jsou vaše svaly uvolněné a kdy vám dovolí pokročit o krok dále."

Důležité upozornění!

Na své zdravotní komplikace a případné omezení mne, prosím, upozorněte předem - vysoký krevní tlak, těhotenská cukrovka, srdeční obtíže, žilní obtíže atd. S nikým se nepoměřujte, uvolněte svou mysl i od ostatních! Při pocitech závrati necvičte se zavřenýma očima, v pozicích hlavou dolů pouze oči otevřené! Kdykoliv v průběhu lekce můžete cvičení přerušit, lehnout si na bok, odpočinout si. Kdykoliv si dojděte na toaletu, pak se v klidu připojte k hodině. Cvičte pouze pozice, které jsou Vám příjemné a v daném momentě Vám dělají dobře - je možné některé pozice vynechat. Výdrže v pozicích jsou vždy na 3 až 4 plné dechy.